Wednesday, February 04, 2009

2 po 2 Feat Capital T And Dafina Zeqiri Shum Nalt

Dafina Zeqiri feat 2 Po 2 And capital T Shum Nalt
Intro:
Hey..Hey..Hey
Prishtine..
It´s like...
and it goes...
California Love...

(2Po2)
ma ki inati qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek ca per pjes s´un um mrrin nalt
Dalin hin shkojn e vin Ti sun mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek tu u qpi naa
A ma ki inati qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek ca per pjes s´un um mrrin nalt
Dalin e hin shkojn e vin Ti sun mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek tu u qpi naa

(Capital-G)
I´m high real high
aaaa sun e rrini sun e boni si naaaa
Prishtina osht e jona na po bina hitet tona
Vine e hini e dini se sun e bni vet
na vina e hine bina hit apet krejt qunu nkom
Tash me rima e bita na nonstop
Filozof une nuk kom stop
nese marr mikrofon bini e qoni apostrof
kur tum kish ngat lype maksimimin ton
se une foli me baben ton
qa po bina un me ton Jom nalt
hiq pa we ju pe dini qa kom arrit shopping
une boj qdo dit
jom psiko ju e kini dit
qa po kqyr nalt kur po hina
qa po thu kur na po vina
qqa po dek kur jom te bina
un ta bij repin nga prishtina
jeni bo krejt regetona
na po bona hitet tona
qyre vetit qa i bane e tash ruje zemren tone

I keep closer femnen e du
krejt e dini qe jan me mu
krejt e dini kush jon too high
une jom nalt se jom shum fly
nese kan inati kan arsye me pas
nese kan dashni kan arsye me pas
um njohin me fac edhe emrin ma dini
Capital -t representing prishtin

Ref 2x:
je rrit me senet tona
i don venet tona
je bo regetona
Prishtina eshte e jona
ruju se shkele mina
me neve dridhet bina
tkallim kur repin e bin
e jona eshte Prishtina

(Duffy´e)
bebe bejbe se cilen her ma nalt
zanin e kom model
veq prej bit e dej decimal
zemer ama ni smile
une kom stajll se je jom shum in bejbi
ritmin e kom nalt
dhezi sa her qe du
kem ma shum se ni pak bejbi
duhet me kcy shum nalt
hala ma nalt norma normal
nese don mem mrri muuuu
ej ej ruju se shkele nmina
ej ej mir po tingllon dafina
sun e permen emrin tem
nese ma ki inati eeee ej

(2Po2)
ma ki inati qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek ca per pjes s´un um mrrin nalt
Dalin hin shkojn e vin Ti sun mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek tu u qpi naa
A ma ki inati qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek ca per pjes s´un um mrrin nalt
Dalin e hin shkojn e vin Ti sun mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek tu u qpi naa

Dalin e vin se bojm evrop t and 2po 2 and Daffiiii and duli records and alba sound
lets go goo

Monday, December 01, 2008

Labinot Tahiri Labi Era Tradhti

Artist: Labi Labinot Tahiri
Song: Era TradhetiSe un Ne shtrat ,Rash Per ty
Tjeter Ne Jet ,Nuk Dua
Me Ke Tradhtu, Te kam Besu
Sa keq Me Erdhi Mua
Zemra s'КshtК gur,e jam Pervlu
Kur Ty te Pash me Tjeter
Sa jam Idhnu e Deshpru
Tregom si ta Kaloj Jeten

Ref...
Era Tradhti te vjen Fund e Kry
Ti spaske pas Gjyna per Mu
Era Tradhti Te vjen Fund e Kry
Smund te Besoj Ende Te Du
Era Tradhti Te vjen Fund E kry
Ti spaske pas Gjyna Per mu
Era tradhti te vjen fund e kry
Smund Te besoj Ende Te du

Sa Keq Me Erdh, Kur Te PAsh
Duke shetit, Me tjeter
MU muren Ment Dersa nUk rash
Harrove Dashnin e Vjeter
Zemra me mall Shpirti u kall
Si ta Pranoj te Verteten
Mos t'kisha pa Ma mir kish ra
e Kisha rrej vet veten .....

Ref...
Era Tradhti te vjen Fund e Kry
Ti spaske pas Gjyna per Mu
Era Tradhti Te vjen Fund e Kry
Smund te Besoj Ende Te Du
Era Tradhti Te vjen Fund E kry
Ti spaske pas Gjyna Per mu
Era tradhti te vjen fund e kry
Smund Te besoj Ende Te du

Era Tradhti te vjen Fund e Kry
Ti spaske pas Gjyna per Mu
Era Tradhti Te vjen Fund e Kry
Smund te Besoj Ende Te Du
Era Tradhti Te vjen Fund E kry
Ti spaske pas Gjyna Per mu
Era tradhti te vjen fund e kry
Smund Te besoj Ende Te du

Artist: Fatjeta
Song: Pash Dy Syt Ne Ball
Lyric Teksti: By Ilir BeraniGezimet ne jet per mua ishin te rralla
e premtimet tua vetem perralla
koha kot kalon se dhembja nuk treti
eee zemra se pranon realitetin.
Sa her ti ke dal me tjetren fshehur
krejt,krejt i kam dit
por vetem kam heshtur
kam heshtur dhe kam shpresuar
se dhe ti nje dit do te kesh ndryshuar

Pash dy syt ne ball,dy syt ne ball
a e din sa kam duruar
a mendove vall se jam e marr
e une kam qen e dashuruar,
pash dy syt ne ball,dy syt ne ball
a e din sa kam duruar
a mendove vall se jam e marr
e une kam qen e dashuruar
me njeriun e gabuar.

Gezimet ne jat per mua ishin te rralla
e premtimet tua vetem perralla
koha kot kalon se dhembja nuk treti
zemra se pranon realitetin.
Saher ti ke dal me tjetren fshehur
krejt,krejt i kam dit
por vetem kam heshtur
kam heshtur dhe kam shpresuar
se dhe ti nje dit do kesh ndryshuar

Pash dy syt ne ball,dy syt ne ball
Гka ke mendu kur me ke tradhtuar
a mendove vall se jam e marr
e une kam qen e dashuruar,
pash dy syt ne ball,dy syt ne ball
a e din sa kam duruar
a mendove vall se jam e marr
e une kam qen e dashuruar
me njeriun e gabuar.

Tuesday, October 14, 2008

Valton Krasniqi Albanian Girls

Artist: Valton Krasniqi
Song: Albanian Girls Shqip ( Vajzat Shqiptare )

AlbaClips.Net Free Online Videos